Şallar moda dünyasına serin yaz veya bahar akşamlarında sırta alınan örtüler olarak girmişlerdir. Ancak tesettür modasının genişlemesiyle şalların boyları kısalmıştır. Boyu kısalan şallar başörtüsü olarak kullanılmaya başlamıştır.

Tesettür şal modelleri çok çeşitli renklerde üretilmektedir. Aynı zamanda yaz ve kış sezonları olmak üzere farklı farklı kumaş çeşitlerinde üretimler yapılmıştır. Şalları eşarplardan ayıran en önemli nokta şalların ucundaki püskül kısımlarıdır. Püsküller kullanıcılara doğal bir hava katmaktadır. Diğer bir ayrım ise eşarp boyları çok daha kısa şal boyları ise uzundur. Yaz aylarında daha çok canlı renklerde şal modelleri tercih etmek gerekmektedir. Yazın hareketli ve canlı yapısı şallara da yansımalıdır.

Çiçek ya da Çizgi Desenli Şallar 2016 sezonunun dinamik desenlerinden floral ve çizgi desenler, şallara da etki ediyor. Sade kombinlere vurucu bir etki katan desenler, en güzel hallerini şal modellerinde gösteriyor. Kimi zaman ipek dokularda, kimi zaman şifonlarda, nerede olursa olsun desenli şalların büyüleyici etkisi yaz ateşini körüklüyor. Bu yaz mutlaka sahip olmanız gereken çiçekli ve çizgili şallar, modaya ayak uydururken stilinizin de parlayan yıldızı olacak.

Minimal ve Sade Şifon Şallar Yazın kavurucu havalarında serinliği sağlayacak şifon şal modellerini biz çok sevdik. Kolay bağlanabilir hali, her stile de ayak uyduruyor. Minimalist görüntüsü soft tonlarla da bir araya geliyor ve gönlümüzü fethediyor. Sizler de bu yaz mutlaka bir şifon şala dolabınızda yer verin, bu uçuş uçuş seçimi, ister sokak stilinde, ister ofiste, ister tatilde, isterseniz de gezmede kullanın.

Serinleten Etkisiyle Pamuklu Şallar Sıcak havalarda en sağlıklı seçim pamuklu şallar. Dakikalarca şekil vermekle uğraşmayacağınız pamuklu şallar, özellikle tatil zamanlarında imdadınıza yetişecek. 2016 yazı bir o kadar sportifken bu hale de en yakışanı şüphesiz bu seçim olacaktır. Kullanmaktan vazgeçemeyeceğiniz pamuklu şal bazı markalarca %100 pamukla dokunurken kimi zaman pamuk ipek dokularıyla tasarlanıyor.

Yumuşak Dokulu Krep Şallar Kıyafetlerde alışkın olduğumuz ve çok sevdiğimiz krepler, artık şallar için de tasarlanıyor. İç göstermeyen duruşları, yumuşacık dokuları ve kolay şekil alır halleriyle yaz sıcakların vazgeçilmezi oluyor. Özellikle son zamanlarda popüler olan hijab bağlama dediğimiz asya tarzı bağlamalar için de oldukça uygun bir tercih. Tüm ürünlerimize; mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için; sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Menü