En şık kıyafetler bile uygun olmayan bir vücut tipinde kötü görünebilirler. Bu nedenle iyi görünmek istiyorsanız işe vücut tipinizi belirlemekle başlayın. Her kadın farklı fiziksel özelliklere sahiptir.  Unutmayın çirkin kadın yoktur vücudunu tanımayan kadın vardır, dışarıdan şık duran bir kıyafet bile  giydiğimiz zaman bazen kötü durabilir. Kıyafetin güzel olmamasının sebebi kendi vücut tipine göre olmamasıdır. Eğer güzel görünmek istiyorsanız öncelikli işiniz vücut tipinizi belirlemek olmalıdır. Kadınlara özel 6 tane değişik vücut tipi vardır.  Gelin hep birlikte vücut tiplerine göre giyinmeyi inceleyelim…

Armut Şeklinde Vücudunuz Varsa;

Bu vücut tipinde üst gövde daha küçük ancak alt gövde geniştir. İnce uzun boyun, küçük göğüsler, ince kaburga ve feminen olan mükemmel bir bel çevresine sahiptirler ve bu beli vurgulayan stillerin hepsi mükemmeldir.  Bu tipe sahip bir vücudunuz varsa odak noktanız üst gövde olmalıdır. Bunun için de desenli bluzlar, balıkçı yaka tişörtler size en uygun olanıdır. Çan kalıbı veya A kesim etek giymek de yine bu vücut tipine uygun giyim tarzıdır. Odak noktanızı üst gövde seçmek için aksesuarlar vazgeçilmez bir parçadır. Büyük kolye, küpe seçimi sizin yararınıza olacaktır.

Ters Üçgen Şeklinde Vücudunuz Varsa;

Bu vücut tipinde bacaklar uzun, omuzlar geniş, bel normal ve ince kalça özellikleri bulunmaktadır. Bacaklar ve göğüsler odak noktanız olmalı. Kalçaya doğru bollaşan gömlek ve gömlek bu vücut tipine en uygun giyim tarzıdır. Bacaklar ince ve uzun olduğu için genişleyen etekler ve pantolonlar giyin, düşük kemerler ilginin belinize yönelmesini sağlar ve görünümünüzü dengeler.

Dikdörtgen Şeklinde Vücudunuz Varsa;

Hem üst beden hem de alt beden eşit orandadır. Bacaklar ince, alt gövde düzdür. Bu vücut tipinde bacaklar odak noktası olmalıdır. Belinde korse detayı olan kıyafetler giymek belinizi ortaya çıkaracaktır. Ayrıca kısa etek giyip üzerine giydiğiniz uzun ceket bacaklarınızı öne çıkaracaktır. V yakalı tişörtler boynunuzu daha ince gösterip hoş gözükmesini sağlayacaktır. Kısa etekle uzun ceketler giyin, uzun kesimli eteklerle uzun gömlekleri tercih edin.

Kum Saati Şeklinde Vücudunuz Varsa;

Belirgin bel, küçük kemik, kavisli kalça ve düzgün bacaklarla karakterize olmuş bir vücut tipidir. Bu tipte ise bel bölgesini ortaya çıkarmak tek amacınız olacaktır. Bel kısmında büzgü detayı olan gömlek ,tişört, bluz vb. ile belinizi ortaya çıkarmalısınız. Çok formlu ve dalgalı üstler kullanmalısınız ayrıca bel bölgenizi göstermek için kemer de kullanabilirsiniz. Etek tercihiz diz altı olmalıdır. Pantolon tercihiniz ise cigarette pantolonlar olmalıdır.

Tüm vücut tiplerine uygun ürün seçeneklerimize mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için; sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

 

 

 

Menü