Vücut tipinizin ne olduğunu bilerek alışveriş yaparsanız daha verimli bir alışveriş gerçekleştirmiş olursunuz. Vücut tipi hakkında yazdığımız yazıya buradan gidebilirisiniz. Hem de vücudunuzun dezavantajlarını bildiğiniz için etkili ve şık görünüm elde edebilirsiniz. Sizin için vücut tipinize göre gömlekleri ele aldık. Peki, hangi gömlek nasıl giyilmeli, hangi desenleri kullanmalı?

Eğer bacaklarınız çok kısaysa orta uzunlukta şortlar giymekten acil olarak uzaklaşmalısınız. Gömlek ve şort kombini yapmak çok basit gözükse de her zaman işin aslı öyle olmuyor. Uzun gömlekler şortlarla kombinlendiğin de vücudu kısaltan bir görüntü meydana çıkıyor. Haliyle şort gömlek kombini yapılacaksa hafif, açık renkli gömlekleri tercih edip bu yönde kombinlemeniz doğru olacaktır.

Desenli gömlekler tercih edecekseniz kombinlerinizin geri kalanında sadeliğe kaçmakta fayda var. Çok desen fazlalığı göz yoracaktır ve zaman zaman rüküş gözükmenize neden olacaktır.

Gömlek giyerken en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi göğüs ölçüleriniz… Çok dar gömlekler ve iri göğüsler ne yazık ki iyi bir görüntü oluşturmuyor. Gömlek yerine önü açık bluz tercih etmek daha yerinde bir seçim olacaktır.

Dar gömlekler yerine bol, dökümlü gömlekleri tercih edip sportif bir görünüm yaratabilirsiniz ve kısa kollu gömlek giyecekseniz kolları kıvırmadan dışarı çıkmayın! Etekle kombinlenebilecek büyük beden bir gömleği kalın bir kemerle kombinleyip bambaşka bir görünüm yakalayabilirsiniz.

En güzel gömlek modellerine mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için; sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Menü