Vücut şekline göre doğru pantolon nasıl seçilir?

Kot pantolon modelleri şu şekildedir;
  • Skinny: Birçok markada Skinny jeans ismini duyabilirsiniz. Kısaca dar kot pantolon diyebiliriz. Belden dar olan ve bileklere geldikçe iyice daralan kot pantolon modelleri arasında başı çekiyor.
  • Slim: Skinny’e göre bol kalan ama yine de dar olarak bilinen kot pantolon modelleri, Slim olarak biliniyor. Çok fazla sıkmasa da, dar görünüm elde etmeniz için birebir.
  • Straight: Bel kısmından paça kısmına kadar bolluk oranı aynıdır. Yani bildiğimiz, eskiden beri giydiğimiz düz kot pantolon modelleri aslında Straight olarak isimlendiriliyor.
  • Relaxed: Bildiğimiz bol baldır ve bol paça pantolonlara verilen isimdir.
Dikkat edilmesi gereken hususlardan ilki bedendir. Kot pantolonlarda beden seçerken kumaşına dikkat etmelisiniz. Bazı kumaş türleri esnek olabilirken bol özelliklerdedir. Bazı kumaşlarda çeken ve sert yapıdadır. Bir diğeri ise bel yüksekliğidir. Bel yüksekliğini seçerken vücudunuzu kesinlikle tanımanız gerekmektedir. Bacak boyunuz gövdenize göre kısa ise, yüksek belli kot pantolonları tercih edebilirsiniz. Belinizin yanlarında fazlalık varsa, yine yüksek belli pantolon ile fazlalıklarınızı kapatabilirsiniz. İnce belli insanlar düşük bel ya da normal bel kot pantolonlarını tercih edebilirsiniz. Genelde pek dikkate alınmasa da arka cepler büyük öneme sahiptir. Kalçanızı olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız, arka cepleri küçük ve yukarıda olan kot pantolonlarını tercih etmelisiniz. Özellikle kot pantolonunuzun üzerine giydiğiniz tişört ya da kazağı kot pantolonunuzun içine sıkıştırarak, kalçanızı büyük gösterebilirsiniz. Son olarak ise kot pantolonunuzu topuklu ayakkabı, bot, çizme ya da spor ayakkabıyla da giyebildiğiniz için paça boyuna dikkat etmelisiniz. İspanyol paça bir kot pantolon alıyorsanız, topuklu ayakkabınızın yüksekliği de ona göre olmalıdır. Bunun yanı sıra, kısa paça bir kot pantolon tercih ediyorsanız boyunuzu dikkate alarak alışveriş yapmalısınız. Tüm ürünlerimize; mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için; sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.
Menü