Tesettür giyimde kazak kombini nasıl yapılır?

Öncelikli olarak tesettürünüze uygun olmayan dar kıyafetlerden uzak durun. Vücut hatlarınızı belli eden kıyafetler tesettür kombininde hiç de hoş durmayan kıyafetler. Bunlar yerinde vücudunuza oturmayan, bol kıyafetler giymeniz sizi çok daha şık yapacaktır. Tesettür altına dar kıyafetler giymemek yaratacağınız kombininizde en önemli konu olsun.

Diğer bir önemli nokta da şal ve eşarp seçimi. Şal gerçekten çok önemli bir detay olmasına rağmen kombinlerde çok da üzerinde durulmayan bir konu. Kullandığınız eşarp ya da şalın kıyafetiniz ve ten renginizle bir uyum içinde olması gerekir. Mesela açık tenliyseniz kullanmanız gereken renkler mor, lila ve mavi tonlarını tercih etmelisiniz. Buğday tenliyseniz açık yeşil ve ekru gibi renkler sizi daha şık gösterecektir. Esmer kadınların ise tercih etmesi renkler pembe tonlarıdır. Renk tercihi sizi daha canlı göstermenin yanında kıyafetiniz ile uyum içinde görünmenizi de sağlayacaktır.

Kombin yapmanızı kolaylaştıracak nötr renklerde kazaklar seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Siyah, beyaz, gri ve toprak tonları kış sezonunun vazgeçilmez renklerinden olduğu gibi birçok farklı kombin ile kullanabileceğiniz renkler olduğundan sürekli aynı kazağı giyiyor algısı yaratmayacaktır.

Kazak kombinlerinizi sporlaştırmanın en kolay yolu bir jean ile kullanmaktır. Jeaninizin tarzı, kazak kombininizi maskülen, spor, feminen ya da daha şık bir havaya sokabilir.

Aksesuar kullanımına kazağınızın yakasına göre karar verebilirsiniz. ‘V’ yaka diye adlandırılan kazaklarda çok sayıda kolye, boğazlı kazaklarınız ile kullanabileceğiniz halka küpeler; kombininizi tamamlamanıza yardımcı olacaktır. Bileklerde ise seçim sizin.

Tüm ürünlerimize; mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için; sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.  
 
Menü