Kaplar kış aylarının vazgeçilmezidir. Hem sıcak tutuşu hem rahatlığı hem de verdiği şık görünüm ile öncelikli tercihler arasın da yerini almaktadır. Kış sezonun da mağazalarda, kataloglarda yerini bulan kaplar hava soğudukça çekmecelerdeki yerini almaktadır. Her kumaştan kap üretimi yapılmaktadır. Ancak her sezon da olduğu gibi moda kaplar için de değişmektedir.

Kap Modellerin De En Yeniler 

Bu senenin en moda kumaşı olarak kadife ve kaşeyi söylemek oldukça mümkündür. Bu da demek oluyor ki kaşe ve kadife kumaştan üretilmiş kapları sokaklarda, okullarda, iş yerlerin de sık sık görülecektir. Düğmesiz, saçaklı süet kaplar oldukça moda olan kap çeşitlerindendir. Kol altından sarkan püsküller ya da sırt kısmından inen saçaklar kaba oldukça havalı bir hava katmaktadır. Bu kaplar genellikle ön tarafı açık olarak dikilmektedir. Bunun nedeni önden gelecek fermuarın dikkatini kendisine çekebilecek olması ve püskülün arka sıralara gerilemesine sebep olabilecek olmasıdır. Oysaki püsküllü kaplarda dikkatlerin püskül üzerin de yoğunlaştırılması amaçlanmaktadır.

Kapüşonlu kaplar yağmurlu havalarda oldukça fazla tercih edilmektedir. Hatta çok fazla yağmur yağan bir il de yaşayan kişilerin kapşüonlu kaplarını dolaplarından eksik etmediği görülmektedir. Kapüşonlu kaplar baş bölgesini hem yağmurdan hem de soğuktan korumakta ve böylelikle hastalıkları önlemektedir. Bu kaplar genellikle fermuarları üretilirken aynı zaman da cepli olmasına da dikkat edilmektedir. Kap alırken birçok tüketicinin cebe çok fazla önem verdiği görülmektedir. Örneğin; cepli bir kapüşonlu kaban ile cepsiz bir kapüşonlu kaban arasında tercih cepli olandan yana olacaktır. Ancak sade bir cep de tercih edilmeyebilir. Fermuarlı ceplerin daha korunaklı oluşu ve eşyaların kaybolmasını engellemesi tercih de birinci gelmesinin nedenleri arasındadır.

Kap modellerimize; mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için; sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Menü