Tesettür abiye seçimi yaparken ilk olarak kullanılacağı yer ve zaman belli olmalıdır. Düğün,kına, nişan gibi merasimlerde saten ve polyester bazlı kumaşlar seçmek akıllıca olabilir. Daha formel toplantı ve davetlerle yemekler için ise saten, keten ve şifon veya ipekli kumaşları tercih etmeniz iyi bir başlangıç olacaktır. Sözün özü beden tipine göre seçilecek kesim ve form hangi kumaşlara aplike edilecek bunun kararını verirken kendinize soracağınız ilk soru “nereye gidiyorum?” olması sizin için çok avantajlı olur. Tabi nereye gideceğinizle beraber ikinci bir soru da “ne zaman?” olmalıdır. Açık hava toplantıları için nispeten daha koyu ve tok renklerde tesettür abiyeler seçmeli ve bunları olabildiğince gösterişli aksesuarla kombinlemelisiniz. Nispeten kapalı alanlardaki özel günler için ise daha açık renkli tesettür abiye kıyafetleri daha sade biçemlerde düşünebilirsiniz. Işık yoğunluğu olan mekanlardaki organizasyonlar için yine nispeten koyu ve tok renklerde tesettür abiyeler seçerek şık aksesuarlarla birleştirebilirsiniz.

Nasıl Tesettür Abiye Kombinlemesi Yapılmalıdır?

Bir tesettür abiye kombini yaparken dikkat edilmesi gerekenler şöyledir; şal ya da eşarp seçimi, ayakkabı ve çanta seçimi, aksesuar ve takı seçimi. İlk olarak, kullanılacak olan abiyenin kumaşına uygun seçilmelidir. Sadece renk değil, kumaşın da uyumlu olması şık bir görünüm için yeterlidir.

Ayakkabı ve çantanın da modele göre aynı renk seçilmesi ya da elbisenin modeline göre farklı bir renkle patlatılması önerilebilir. Genellikle yüksek topuklu ve kapalı burunlu ayakkabılar tesettür abiyelere daha çok yakışmaktadır. Aksesuar ve takı seçiminde ise çok fazla abartıya kaçılmamalıdır. Çok abartılı görünümler şıklığı gölgeleyecektir. Kıyafete uygun bir kolye, gerekirse birkaç bileklik genellikle tesettür abiye kombini yaparken yeterli olmaktadır.

Tesettür Giyim Sektörü tarafında artık rahat bir şekilde kendi dünyamıza adapte uyarlanıyor. Kararlarınızı vermeden önce yapacağınız küçük araştırmalarla bu alanda trendin ne olduğunu ve bu trendler içinde sizi ve kişiliğinizi neyin en iyi yansıtacağını bulabilirsiniz.

Tesettür abiye modellerimize, mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için; sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Menü