Şık Beyaz Bluz Nereden Alınır hakkında estetik ve kaliteli parçalara ulaşmak için bizlerle iletişime geçebilir, Minel Giyim sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Minel giyim ailesi olarak sizler için her zaman en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Modern, kullanışlı, göze hitap eden ve kaliteli parçalar sizleri mağazalarımızda bekliyor.

Kadın giyim pazarı içinde tesettür giyim pazarı dünyada Müslüman nüfusun artması, modanın etkileri ve İslami tüketim pratiklerinin gelişmesi dahilinde gelecek vaadeden bir pazar haline gelmiş bulunmakta. İslami pazarlar adıyla da geçen pazarlarda var olan ve dini gerekçeler gereğince diğer pazarlardan farklılaşan tüketim pratiklerinin modern tüketim kültüründen de fazlasıyla etkilendiği ve dönüşüm geçirdiği görülmektedir. İslami açıdan Müslüman kadınların giyimi tesettür giyim adıyla şekillenen bir giyim pratiğine dönüşmekte aynı zamanda hemcinslerden farklı olarak bir dizi dini kurala uyum sağlamaktadır. Kadın tüketicilerin giyim alışverişlerinde karar verme tarzları üzerine çeşitli araştırmalar ne kadar yapılsa da tesettürlü kadınların giyimi hakkında yapılan çalışmaların azlığı genellikle dikkat çeker.

Şık Beyaz Bluz Nereden Alınır hakkında detaylı sorularınıza detaylı cevaplar için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Tüketicilerin davranışları incelendiğinde kadın ve erkeklerin kişilik, sosyal ilişkiler, üstlenilen roller ve toplumda kabul edilen farklı basmakalıplardan dolayı farklı tüketim süreçlerinden geçtikleri bilinmektedir. Özellikle kadınların durumları, olayları ve mesajları daha fazla irdeledikleri, değerlendirmeleri dikkate aldıkları, daha az risk alma eğiliminde oldukları ve daha fazla kalite bilinçli oldukları görülür. Kadınlarda giyim tüketimi İslami perspektiften incelendiğinde giyimin tesettür pratiğine dönüştüğü ve dini kurallar açısından değerlendirilmesi gerektiği ortaya çıkar. Bundan dolayı Müslüman kadınlar genel olarak yüzleri ve bileklerinden itibaren elleri hariç bütün uzuvlarını kapatan kıyafetler seçerek tesettür pratiğini gerçekleştirmektedir. Tesettürde amaç kadını mahremi haricindeki diğer insanlara karşı dikkat çekmeyecek bir giyim ve davranış biçimi dahilinde konumlandırmaktadır. Tesettür giyim tüm bunlar açısından irdelendiğinde gelecek vaadeden ve Müslüman tesettürlü kadınların yaş gruplarını da dikkate alarak istek, ihtiyaç ve satın alma tarzları açısından daha yakından incelemesi gereken konu olmaktadır.

Şık Beyaz Bluz Nereden Alınır hakkında estetik ve kaliteli parçalara ulaşmak için bizlerle iletişime geçebilir, Minel Giyim sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Menü