Ramazan Bayramı İçin Son Moda Şal ve Eşarp Modelleri hakkında sorularınız için bizi takip edebilirsiniz.

Şal genellikle kadınların soğuk havalarda omuzlarını örtmek ve soğuktan korunmak için giydiği bir örtüdür. Şal modellerinin kökeni İran’a dayanmaktadır. Kelime kökeni ise Farsçadır. Dikdörtgen, kare, üçgen gibi çeşitleri bulunan şallar genellikle kumaştan yapılmaktadır. Şal ilk zamanların da soğuk havalardan korunmak için giyilse de son zamanlara eşarp yerine saçları kapatmak için de kullanılamaya başlanmıştır. Oldukça geniş tasarım seçenekleri bulunması ile de ön plana çıkmaktadırlar. Minel Giyim olarak sizlere son moda ve en şık şal modellerini sunuyoruz. Sizleri Minel Giyim web sitesine veya sosyal medya adresimize bekleriz.

Eşarp, ortaya çıktığı ilk günden beri tesettür giyimin vazgeçilmez bir parçasıdır. Genellikle Müslüman kadınların İslam dini gereği saçlarını örtmek için kullanılmaktadır. Eşarp modelleri kare şekilde üretilmektedir. Saçı yıpratıcı dış etkilerden korumak amacıyla da takılmaktadır. Birçok farklı desen seçenekleri bulunmaktadır. Bu desenler özellikle çiçek desenli ve leopar desenli eşarplar sıklıkla tercih edilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile 4 mevsime uygun eşarplar da üretilmeye başlanmıştır. Minel Giyim olarak sizlere son moda ve en şık eşarp modellerini sunuyoruz. Sizleri Minel Giyim web sitesine veya sosyal medya adresimize bekleriz.

Şal ve eşarpların tarihi açıdan kullanım alanları farklı olsa da son zamanlarda birbirleri yerine kullanılmaya başlanmıştır. En temel fark ise tabiki de bağlama biçimleri.

Tesettür giyiminde şal ve eşarp modelleri ayrı bir öneme sahiptir. Giyilen kıyafetler genellikle şal ve eşarplar ile tamamlanmaktadır. Çeşitli bağlama çeşitleri ile şal ve eşarplar kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Özellikle kadınların bolca ilgi gösterdiği eşarplar, içinde bulunduğumuz çağda açık kadınların da tercih ettiği bir giyim ürünüdür. Kıyafetlere tamamlayıcılık özelliği sayesinde kadın giyiminde önemli bir yere sahiptir. Özellikle 4 mevsim boyunca kullanılması ile ön plana çıkmaktadır. 7’den 70’e her kadının tercihi olan eşarplar yüzyıllardır tercih edilmesinin bir başka nedenidir. Bu kadar çok tercih edildiği için şal ve eşarpların yüzlerce farklı modeli bulunmaktadır. Minel Giyim olarak sizlere son moda ve en şık şal ve eşarp modellerini sunuyoruz. Sizleri Minel Giyim web sitesine veya sosyal medya adresimize bekleriz.

Ramazan Bayramı İçin Son Moda Şal ve Eşarp Modelleri hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Bizlere sosyal medyadan da takip edip, ürünlerimize kolayca ulaşabilirsiniz.

Menü