Pardesü alırken nelere dikkat edilir?

Sıcak mevsimlerin döneminde, kış mevsimlerine kıyasla yine yeterince kapalı ve geniş, fakat daha ine kumaşlara hakim olan daha cıvıl cıvıl ürünler tercih edilmesi gerekmektedir. Pardesü modelleri son yıllarda daha açık renkli kumaş tasarımları ile üretim aşamasından geçmeye başlanmış olmaktadır. Daha doğal asil ve sade görünümlü modeller özel olarak tercih edilmektedir. Kış aylarının ağır ve sade modelleri yerini tam tersi modellere bırakmış bulunmaktadır. Ağır bol düğmeli ve belden kumaşlı pardesüler, genel olarak kış aylarında kullanılmak üzere kışlık dolaplardaki yerini almış bulunmaktadır.

Pardesü hem erkek hem de kadının ortak kullandığı bir kıyafettir. Pardesü denilince akla omuzdan ayaklara kadar olan bol ve uzun kollu giysilerdir. Pardesüler hem kış aylarında tercih edilmektedir hem de serin yaz akşamlarında giyilmektedir. Genellikle tesettürlü hanımların dışarı kıyafetlerini kombin amacıyla pardesü kullanmaktadır.

Pardesülerin bir kısmı ceplidir bir kısım da desenlidir. Fakat bunlar haricinde hiçbir deseni ve cebi olmayan düz pardösüler de bulunmaktadır. Daha çok genç ve orta yaşlı kesimin tercihi cepli ve renkli pardösülerdir. Pardösüler kendi içerisinde Kışlık ve yazlık olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kışlık pardesüler biraz daha kalın ve genellikle koyu renkliyken yazlık pardesüler açık renkli ve daha incedir.

Şıklığın korunması ve modaya uyulması için pardesünün ne çok sık ne çok geniş olması gerekir. Tam ortasında ve kendinize yakıştırdığınız çeşidi seçmelisiniz. Seçeceğiniz giysinin üzerinizde bir ağırlık oluşturmamalı daha çok işinizi kolaylaştıracak şekilde olması lazımdır.

Kaliteli ve dayanıklı bir pardesü seçerseniz uzun yıllar kullanmanız mümkündür. Özellikle dikim tarzı ve dikiş yerlerinin sağlamlığına dikkat edilmelidir. Düzgün dikilmemiş olanların üzerinizde ki duruşu normal olmayacaktır. Pardesülerin genelinde rastlanan kalıp hatalarıyla karşılaşmamak için güvenilir markalarla çalışın. Makalede yazan uyarılara detaylıca bakarsanız muhtemelen bir sorunla karşılaşmayacaksınız.

Serbest piyasada pardösüye yoğun talep olmaktadır. Bu nedenler çok fazla çeşidi ve türü bulunmaktadır. Bu kadar tür ve çeşit arasında en doğrusunu alabilmek için dikkatli olunması gerekir. Özellikle pardesünün vücut hatlarınızı kesinlikle belli etmeyecek rahatlıkta olmalıdır.

Tüm ürünlerimize; mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için; sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Menü