Kot pantolonda bel yüksekliği nasıl olmalıdır?

Spor ayakkabı ve tişörtle kombinlendiğinde spor bir görünüm kazanmamızı sağlayan kot pantolonlar topuklu ayakkabı veya stiletto ile kombinlendiğinde şık ve klasik bir görünüm kazanmamıza imkan sunar. Kullanımı oldukça çeşitli olan kot pantolonlar kolay kolay eskimez. Bu yönüyle de çok tercih edilen kot pantolonları alırken dikkat etmemiz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Kot pantolon seçiminde paça tipi, boy, renk gibi etmenlerin yanında bel yüksekliği de önemli bir seçimdir. Kot pantolonlarda 4 çeşit bel yüksekliği bulunmaktadır. Bunlar;
  • High rise (yüksek bel; 80’lerde en çok tercih edilen bel yüksekliği buydu)
  • Mid rise (orta yükseklikte bel; Türkiye’de bu tip genellikle yüksek bele kıyasla “düşük bel” olarak ifade edilse de etiketlerin açıklama kısmında mid rise / medium rise olarak belirtilir.)
  • Low rise (düşük bel; bu tip pantolonlar aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere gerçekten düşük bele sahiptir),
  • Low crotch (ağ kısmı sarkık bel; bel yüksekliği “low rise” ile aynı hizada olup aynı zamanda ağ kısmı da aşağıdadır, belinizden düşecekmiş gibi duran, daha çok hip-hopçuların tercih ettiği bir kesimdir.)
Kotunuzun bel yüksekliği görünümden daha fazla rahatlığınız adına önem taşımaktadır. Her modelin herkeste farklı durması gibi, herkesin giymesi gereken bel yüksekliği de farklıdır. Bu nedenle birkaç farklı model ve beden seçeneğini arasından en rahatını alarak bu problemin önüne geçebilirsiniz. İster dar paça jean pantolon, ister regular fit jean pantolon, ister boru paça jean pantolon sevin belinize uygun olanla devam edin. Düşük bel pantolonlara göre normal bel pantolonlar rahat etmenizi sağlar. Düşük bel pantolon alacak kişiler bedenin vücut ölçülerine tam olarak uygun olduğundan emin olmalıdır. Aksi halde büyük beden düşük bel pantolon sizleri rahatsız edecek ve zayıf bir görünüm kazanmanıza sebep olacaktır. Tüm ürünlerimize; mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için; sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.  
Menü