Kombine uygun şal nasıl seçilir?

Tesettürlü kadınları hayatında en çok önem verdikleri aksesuar halini almış başörtülerin seçiminde en çok dikkat ettikleri şey kıyafetleriyle uyumlu olmasıdır. Seçilen eşarp ya da şalın öncelikle ten renginizle uyması gerekir.

Esmer tenli iseniz açık renkleri, buğday ya da beyaz tenli iseniz daha canlı renkleri seçmeniz uygun olacaktır.

Ten rengi dışında şal eşarbınızın kıyafetlerinizin rengine de uyması gerekir.

2020 yılında siyah ve ortası boş, kenarları ise zincir desenli eşarplar tercih edilmektedir. Genelde siyah olmakla birlikte bu eşarpların pek çok rengi mevcuttur. Giyeceğiniz kıyafete uygun olan eşarbı seçmeniz gerekiyor. Koyu renkler genelde özel davetlerde kullanılabilir. Aynı zamanda yılan derisi ve leopar detaylı eşarpların da revaçta olduğu biliniyor.

Genel olarak siyah elbiselerle kombinlendiğinde şık bir görüntü elde ediliyor. Ayrıca yine altın renklerinde takacağınız aksesuarlar ile de kombininizi tamamlayabilirsiniz. 

Tesettürlü kadınların en çok tercih ettiği kıyafetlerden bir tanesi tuniklerdir. Tunikler klasik olduğu gibi spor formda da olabilir. Örneğin görselde yeşil bir tuniğin üzerine yine geometrik şekillerde ve yeşilin açık tonlarından oluşan bir eşarp kombinlenmiştir. Tercih doğrudur. Klasik bir tunik olduğundan dolayı eşarbın da klasik seçilmesi yerinde olmuştur. Ancak spor tunikler için durum bu şekilde olmayacaktır. Çünkü aynı eşarp spor bir tunikte kötü duracaktır. Spor kombinler için şal tercih etmek daha uygundur. Eşarp için kullanılan ipek kumaşı aynı zamanda şallar için de kullanılmaktadır. Ancak spor bir görüntü elde etmek isteyenler genelde pamuklu şalları tercih etmelidir.

Elbiseler tek parça olduğu için tesettürlü kadınlar için tamamlayıcıları bu eşarp ya da şal olmaktadır. Ancak elbisenin türüne göre seçilecek olan ürünün kumaşı ve deseni farklı olacaktır. 

Kadınların tesettür kombinesi yaparken en çok zorlandığı konuların içerisinde şal tercihi gelmektedir. Bunun sebebi seçilen şalın ten rengi ve giyinen elbise ile uyum içinde olması gerekir. Sade renkli elbiseler adına daha düz şal ve eşarplar seçilmelidir. Eğer şal, elbiselerin rengine veya ten rengine ters olursa bütün yapılacak kombine boşuna gidecektir.

Tüm ürünlerimize; mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için; sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Menü