Kıyafete göre eşarp nasıl seçilir?

Tesettürlü bayanların en çok önem verdikleri konulardan bir tanesi eşarp seçimidir. Düzgün durmasından ziyade kıyafete uygun olması o an için daha mühimdir. Tesettürlü bir bayanın tercih etmesi gereken pek çok parça vardır. Nasıl ki açık bayanların kıyafetlerinin tarzına uygun saç modelleri varsa, tesettürlü bayanlar için şal ve eşarp konusu önemlidir. İlk olarak şalın ya da eşarbın önünün güzel durması gerekiyor. İpek eşarplar maliyetli olduğu için tercih eden kadar elbette ki etmeyen de var. Son yıllarda ipek eşarp kullanmak istemeyen ancak eşarbının güzelliğine önem veren kadınlar için tafta eşarplar üretilmeye başlandı. Eşarp tesettürlü kadınların vazgeçilmez parçasıdır. Herkesin ten rengine yakışacak olan renkler bellidir. Bu amaçla eşarbı satın almadan evvel rengi ve modelinin teninize uygun olmasına özen gösteriniz. Kaliteden daha çok dikkat edilmesi gereken husus kullanım kolaylığıdır. Kırışmaması ve kaymaması da oldukça önemlidir. Özellikle yaz ayları kapalı bayanlar için çekilmez olmaktadır. Bu sebeple tercih edilecek kumaş da önem arz etmektedir.

Eşarp seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer husus ise eşarbın kullanım yeri olacaktır. Örneğin bir düğüne giderken abiye üzerine kullanılacak olan bir eşarp ile günlük kullanılacak eşarbın modeli ve kalitesi aynı olmayacaktır. Bu sebeple giyim tarzınıza göre eşarplar ya da şallar tercih etmeniz gerekmektedir. 2020 yılının eşarp modasının zincirli desende olacağı söyleniyor.

Tesettürlü kadınların seçtikleri kıyafetlere uygun olarak şal veya eşarp seçimi yapması, daha hoş bir görünüm elde etmelerini sağlar. Çünkü yapılan kombinle uyum sağlayan şal veya eşarplar, daha şık bir görünüm oluşturacaktır. Kıyafete göre şal ve eşarp seçimi yaparken giydiğiniz kıyafetin modeline, eşarp/şal rengine ve kumaşına dikkat etmelisiniz.

Abiye ve günlük kıyafetlerle birlikte kullanılan eşarp veya şalın rengi uyumlu olmalıdır. Bu sayede, sağlıklı bir tercih yapılmış olur. Spor giyimlerde daha çok canlı renklere üstünlük verilmelidir. Bu anlamda, parlak renklerdeki çiçek desenli eşarp modelleri, günlük kombinlerin vazgeçilmez parçalarındandır. Abiye kıyafetlerde ise yine kıyafetin rengi ile uyumlu olan ve çok göze çarpamayan sade ve şık modeller tercih edilebilir.

Tüm ürünlerimize; mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz. Daha fazlası için; sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.
Menü