Özel bir gece, davet ya da düğün, nikâh gibi önemli günlerde kadınların tercihi abiye kıyafetten yana olmaktadır. Adeta gecenin en şık ve en güzel kadını olabilmek için yarış içerisine girerler. Abiye kıyafetler, şık ve gündelik hayatta tercih edilemeyecek kıyafetlerdir.

Abiye kıyafetin en sadesi bile günlük hayatta tercih edemeyiz. Aksi takdirde abartıya kaçmış oluruz. Hemen hemen herkesin abiye giymesi gereken durumlar olacaktır.

1. Davetin nerede verildiği, önemli bir detay. (Otel mi; tekne mi; kır mı?) Her okazyonun kombini farklı olmalı.

2. Çağırıldığınız davete yakınlık dereceniz nedir? (Aile, akraba, yakın arkadaş, iş arkadaşı…) Yakın akraba davetlerinde aşırıya kaçmayan şık kıyafetler tercih edebiliriz; fakat iş arkadaşımızın düğününe daha sade kombinler seçmeliyiz.

3. Kır konseptli bir düğünde dolgu topuk, floral desenli elbiseler, şifon kumaşlardan kıyafetler, hasır materyaller kullanılabilir.

4. Tekne davetlerinde açık renk kıyafetler, düz veya alçak topuklu ayakkabılar kullanılmalı.

5. Otel davetlerinde biraz daha şık olunmalı. Taşlı kumaşlardan hazırlanmış elbiseler, ince topuklu ayakkabılar ve zarif clutchlarla şık görünebilirsiniz.

6. Tercih edilen elbisenin renginde şal veya eşarp seçimi yapmak doğru olur.

7. Kullanacağınız şalın abiyenizin kumaş türüyle uyum sağlaması oldukça önemli.

8. Şalınızı veya eşarbınızı en sade şekilde bağlamalısınız. Kuaförlerde yapılan türban modellerinin aşırıya kaçacağını unutmamak gerekir.

9. Yaz düğünü de olsa eğer otel davetiyse, koyu renk sizin her zaman çabasız şık olmanızı sağlayacaktır.

10. Taşlı bir abiye tercih edilecekse etek boyunun yere kadar olması ve ayakkabının görünmemesi çok önemli.

11. Çanta ve ayakkabının kendi içinde bütünlüğünün olması gerekiyor.

12. Ayakkabının davet kıyafetinin rengine yakın olması gerekir. Fakat çantanın bir ton açık veya koyu olması doğru tercihtir.

13. Takı seçimlerinde aşırıya kaçmadan yine kullanılan kumaşa göre tercih yapılmalıdır. Çok taşlı abiye elbiseye gerdanlık veya kolye takmamak gerekir.

Tüm ürünlerimize; mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için; sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Menü