Moda tesettürlü kadınlar tarafından da yakından takip edilmektedir. Yılın rengi ya da tarzına uygun tesettür elbiseler her zevke hitap ediyor. Elbise tesettür modellerinin yanı sıra tesettür tunikler de çokça tercih edilmektedir. Sizler için 2020 yılında en çok tercih edilen tesettür giyim modellerini araştırdık.

Tesettür Elbise:

Her tarzdan kadında olduğu gibi tesettürlü kadınların da temel problemi kombin yapmaktır. Bu sebeple tek parça elbiseler tesettürlü kadınlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Pantolon, tunik, yelek, ceket gibi tek parça ürünlerle uğraşmak yerine, bir ayakkabı çanta ve şal ya da eşarp ile kombinleyebileceğiniz elbiseleri tercih edebilirsiniz. Genelde koyu renkler kışın tercih edilirken açık renk ve çiçekli elbiselerin yaz aylarında tercih edilmesi olağandır. Klasik elbiselerin yanı sıra spor ayakkabı ile kombinlenebilecek olan elbiseler rahatlık arayanlara hitap etmektedir.

Tesettür Tunik:

Tesettür elbiseler kombin yapılması açısından rahat ancak her kadına hitap etmeyebiliyor. Rahatlık kavramı kişiden kişiye göre değişebilir bazı kişiler elbise ile rahat ederken bazıları ise bir pantolon ve tunik tercih edilmektedir. Spor ve klasik tarzda tuniklere ulaşmak mümkündür.

Klasik Kombin:

Klasik kombinlerde ilk olarak rastlayacağımız şey beyaz bir gömlektir. Tesettürlü kadınların dolaplarında olması gereken bir detaydır. Beyaz gömlek her şeyle kombinlenmeye uygundur. Üzerinize bir ceket ya da trençkot giydiğinizde klasik bir hal alırken, salaş bir hırka giydiğinizde spor bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Üstelik rahatlıkla her renkle de kullanabilirsiniz.

Spor Kombin:

Spor kombinler her kesimden insana hitap etmektedir. İş yoğunluğundan sıkılanlar özellikle hafta sonu stilettoları, gömlekleri, ceketleri bir kenara atarak spor parçalar tercih etmek isterler. Tesettürlü kişiler eskiden ürün bulmakta zorlanıyorlardı. Ancak sektör artık gelişme kaydetmeye başladı ve her tarzdan insana hitap etmek için günden güne kendini geliştiriyor.

Trençkot:

Bahar aylarının vazgeçilmesi olan trençkot her kesime hitap eden bir üründür. Aynı zamanda tesettürlü bayanların da dolabında olması gereken bir parçadır. Klasik bej rengi formatında değil de tesettürlüler için dikilmiş farklı renk ve desenlerde trençkotlar da vardır. Tuniklerin üzerine bazı bayanlar bu trençkotları giymeyi tercih ederler. Etekle, klasik pantolon ya da bir kot pantolonla bile trençkot giyebilirsiniz.

Tesettür giyimde de moda kavramı vardır. 2020 yılı modasında öne çıkan renkler siyah ve pembe olacak. Tesettürlü kadınlar kıyafet seçimlerinde bu renkleri kullanabilirler. Moda insanın kendine yakışanı giymesi derler ya hep, yine de kötü bir görüntü olmaması adına vücut yapınıza uygun renkler ve modeller tercih etmenizi öneriyoruz. Spor giyinen biri şık değildir gibi bir anlayış doğru değildir. Şıklık doğru parçaların seçilmesi ile elde edilecek olan kombinden müteşekkildir. 

Ürünlerimize mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için; sosyal medya hesabımızı takip edebilirsiniz.

Menü